Fala uderzeniowa znajduje szerokie zastosowanie w dziedzinie kosmetologii estetycznej

Elastyczność naszej skóry maleje z wiekiem. Typowa „skórka pomarańczowa”, pojawiająca się na udach, pośladkach i ramionach dotyka 80% wszystkich kobiet. Siła generowana przez falę uderzeniowa skutecznie niweluje cellulit i miejscową otyłość. Możemy intensywnie działać na cellulit zwłókniały nawet III i IV stopnia.

Cellulit stał się powszechnym problemem w społeczeństwie, a co za tym idzie, wywiera poważny wpływ na jakość naszego życia. „Leczenie Falami Akustycznymi” (Acoustic Wave Therapy – AWT) to nowoczesna, niezwykle skuteczna metoda, polegająca na oddziaływaniu na dotknięte cellulitem części ciała falami dźwiękowymi.

Zadzwoń 603-278-243

Tę innowacyjną metodę wybiera coraz więcej kobiet, stawiających na profilaktykę, by zapobiegać powstawaniu cellulitu, lub by wyeliminować już widoczne zmiany na skórze. W wielu przypadkach, efekty są widoczne i wyczuwalne, a także mierzalne, już po 4 do 6 sesji, czyli w ciągu 2 do 4 tygodni

AWT to skuteczna terapia, oferowana dziś przez ponad 500 ośrodków pielęgnacji urody na całym świecie. W Polsce została rozpowszechniona przez doktora Gojdzia, który z powodzeniem prowadzi terapię falą uderzeniową w swoich gabinetach. Temat ten został przez niego poruszony w jednym z odcinków Dzień Dobry TVN- całość materiału dostępna jest tutaj.

Wskazania:

 1. cellulit, w tym III i IV stopnia
 2. wiotka skóra ( brzuch, uda, okolica pośladków)
 3. miejscowa otyłość
 4. nierówności skóry po przebytej liposukcji
 5. obrzęki kończyn dolnych
 6. spowolniony metabolizm

Efekt:

 1. zredukowanie cellulitu
 2. poprawa elastyczności, jędrności i napięcia skóry
 3. rozbicie tkanki tłuszczowej
 4. spłycenie rozstępów
 5. likwidacja obrzęków
 6. odmłodzenie skóry

Na czym polega zabieg redukcji cellulitu falą uderzeniową?

W trakcie zabiegu wykorzystywane jest działanie akustycznej fali uderzeniowej która powoduje uszkodzenie komórek tłuszczowych, zwłaszcza w obszarze, gdzie jest ich najwięcej – aż do głębokości 5 cm. Następnie rozrywany jest włóknisty gorset w tkance tłuszczowej i komórki tłuszczowe są wydalane z organizmu. Pobudzenie metabolizmu sprzyja usuwaniu toksyn poprzez układ limfatyczny. Terapia falami akustycznymi daje wielowymiarowy efekt – pobudza krążenie i wpływa na zwiększoną produkcję kolagenu

Czy fala uderzeniowa jest skuteczna na każdy rodzaj cellulitu?

Niestety cellulitu nie da się całkowicie wyleczyć, ale można do znacznie zredukować. Należy pamiętać, że zabieg należy co jakiś powtórzyć aby utrzymać efekt gładkiej skóry. Bardzo ważna jest również nasza dieta i styl życia- dzięki przestrzeganiu odpowiednich zaleceń możemy zapobiec tworzeniu się skórki pomarańczowej na nowo.

Jakich efektów zabiegu możemy się spodziewać?

Pierwszym widocznym efektem po zabiegu będzie wygładzenie skóry, przywrócenie jędrności i napięcia. Poprzez usprawnienie przepływu limfy niweluje uczucie “ciężkich nóg” przywracając im lekkość.

Fala uderzeniowa rozbija komórki tłuszczowe także na miękkich tkankach takich jak brzuch czy talia. Z przeprowadzonych na grupie 18 pacjentek w wieku 19-62 lata, przez PEM Clinic of Plastic Surgery w Pradze badań, dotyczących satysfakcji pacjentek objętych terapią zwalczającą cellulit za pomocą fali uderzeniowej wynika, że 82% pacjentek było bardzo zadowolonych z terapii a ponad 89% poleciłoby ten rodzaj terapii innym.

Ile zabiegów należy wykonać?

Pierwsze efekty terapii w zakresie redukcji cellulitu pojawiają się już po kilku zabiegach. W zależności od początkowego stadium cellulitu, wykonujemy w serii 6-10 zabiegów. Zabiegi powtarzamy co 2-7 dni. Należy pamiętać o tym, że rozbijanie komórek tłuszczowych i wydalanie ich z organizmu jest efektem długotrwałym, dlatego największy efekt terapii falą uderzeniową będzie widoczny 6-8 tygodni po zakończeniu kuracji.

Zapraszamy! Telefon: 603-278-243

Czy są jakieś szczególne wskazania przed lub po zabiegu?

Przed i po zabiegu możemy funkcjonować bez ograniczeń, ważne jest picie dużej ilości wody aby ułatwić wydalanie komórek tłuszczowych i toksyn z organizmu

Jakie cześci ciała mogą być poddane terapii falą uderzeniową?
Z powodzeniemwykonujemy zabiegi na udach, pośladkach, brzuchu, boczkach i ramionach.

Czy po zabiegu występują efekty uboczne?

Zabieg jest całkowicie bezpieczny, nie występują trwałe efekty uboczne. W czasie zabiegu może wystąpić nieprzyjemnie uczucie pieczenia. Po zabiegu możliwe jest wystąpienie delikatnych siniaków- zależy to od wrażliwości skóry, które znikają po kilku dniach.

JAKIE SĄ PRZECIWWSKAZANIA DO PRZEPROWADZENIA ZABIEGU?

 1. zaburzenia krzepnięcia krwi, zakrzepica
 2. ciąża
 3. choroby nowotworowe
 4. stany gorączkowe, ostre stany zapalne
 5. polineuropatie
 6. rozrusznik serca, implanty, endoprotezy ceramiczne
 7. protezy cementowe
 8. zaawansowana osteoporoza
 9. ostre stany pourazowe
 10. polipy w miejscu zastosowania

Zapraszamy do zapoznania się z cennikiem i aktualnymi promocjami: Cennik

Ceny już od 150 zł, zadzwoń 603-278-243